< Discover Uzhhorod | 1. Пл. Шандора Петефі

1. Пл. Шандора Петефі

1. Пл. Шандора Петефі

 

Нашу подорож містом ми з Вами розпочинаємо з пл. Шандора Петефі та зупинимось коло його пам’ятника. Бронзовий пам’ятник угорському поету, публіцисту та громадському діячу Шандору Петефі встановлено у 1990 році. Автор — Ф. Бені.

Слід відзначити, що ще у 19 ст. на цьому місці було болото. Пізніше, тут відкрили постоялий двір для мандрівників «Чорний орел» (якщо стояти обличчям до річки Уж, то він позаду нас). На початку 20 ст., на цій площі був ринок місцевих продуктів з городу, торгували худобою, сільськогосподарськими виробами.

За свою історію площа змінила багато назв. Колись , площа звалася Орлина, Торгова, у кінці 19 ст, названа на честь угорського революціонера Лайоша Кошута, у чехословацький період на честь Президента країни Масарика, і тут стояв пам’ятник йому. Донедавна площа носила назву Возз’єднання.  Зараз площа названа в честь угорського поета, котрий колись побував в Ужгороді і залишався на нічліг у “Чорному орлі” (пам’ятний знак про це на будівлі позаду пам’ятника).

Зараз площа складається із двох частин. В основі однієї – сквер із пам’ятником Петефі, що є центральною спорудою. Друга частина складається із відкритої площі викладеної бруківкою та оточеної гарними старовинними будинками.

Сьогодні площа є одним із найбільш людних місць Ужгорода, де як і в минулому, можна відпочити у затишному парку, в одному із численних кафе, ресторанів, придбати товари та сувеніри в одному із десятків сучасних магазинів.Зараз площа складається із двох частин. В основі однієї – сквер із пам’ятником Петефі, що є центральною спорудою. Друга частина складається із відкритої площі викладеної бруківкою та оточеної гарними старовинними будинками.

Дана площа дуже зручна, для початку екскурсії в Ужгороді тим, що з неї зручно добратись до залізничного та автобусного вокзалу, а також є пряма дорога у напрямку Чоп та Мукачево.

Далі рухаємось з Вами у сторону пішохідного мосту, №2 у Вашому путівнику.

 

Аудіо-версію даного тексту можна завантажити тут:

1. Пл. Шандора Петефі