< Discover Uzhhorod | 10.  Вул. Капітульна

10.  Вул. Капітульна

10.  Вул. Капітульна

 

Найстаріша вулиця Ужгорода, яка раніше називалась Замковою, оскільки розміщувалася в межах зовнішніх оборонних споруд замку, відмічена у Вашому путівнику номером 10. Тут переважно мешкали ремісники і прислуга, які обслуговували ужгородський замок. Однак, одразу після того, як на вулиці розташувалася будівля дорадчого органу єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії – Капітули, та численні церковні споруди, вона змінила свою назву на Капітульну, яка проіснувала до кінця Другої світової війни. У радянський час її перейменували на Кремлівську, а з недавніх пір повернули стару назву.

Праворуч симпатичний дворик з квітами та дитячим майданчиком – це один із перших і найстаріших дитячих садочків Ужгорода. А в кінці вулиці розташовані найвідоміші архітектурні пам’ятки Ужгорода – Ужгородський замок та музей під відкритим небом, позначені у Вашому путівнику номерами 8 та 9.

А ми далі прямуємо, до ще однієї визначної пам’ятки архітектури міста Ужгорода, Кафедрального Хрестовоздвиженського Греко-Католицького собору та резиденції Єпископа позначеного номером 11.

 

Аудіо-версію даного тексту можна завантажити тут:

10.  Вул. Капітульна