< Discover Uzhhorod | 17. Ужгородська державна міщанська дівоча школа

17. Ужгородська державна міщанська дівоча школа

17. Ужгородська державна міщанська дівоча школа

 

Стара будівля на березі Ужа, номер 17 у Вашому путівнику – це колишня Ужгородська державна міщанська дівоча школа. У 1909 році держава вирішила збудувати для дівочої школи нове приміщення (старе знаходилося на нинішній вулиці Волошина, це був Будинок Гізелли, який ми з Вами бачили під номером 13). До будівельних робіт приступили у листопаді 1911 року. А вже наступного року на набережній виросла чудова споруда, гідна свого призначення. Це імпозантна триповерхова будівля на високому цоколі, фасад якої в центральній частині оживляють на рівні даху дві вежі. Навчання в новій школі розпочалося 26 березня 1913 року. Через 6 років школу закрили й передали Цивільній управі Підкарпатської Русі.

Зараз вона діє як лінгвістична гімназія ім. Тараса Шевченка, а у радянські часи тут розміщувалася відома усім ужгородцям середня школа №1 з поглибленим вивченням англійської мови. Кожен хто прагнув досконало вивчити англійську мову, мріяв учитися у цій школі.

А ми продовжимо нашу прогулянку по найбільшій липовій алеї Європи, яка тягнеться на 2 км 270 м вздовж річки Уж і позначена у Вашому путівнику номером 18.

 

Аудіо-версію даного тексту можна завантажити тут:

17. Ужгородська дівоча школа