< Discover Uzhhorod | 19. Сквер Масарика

19. Сквер Масарика

19. Сквер Масарика

 

Перетинаючи транспортний міст (ім. Т.Г. Масарика), збоку проспекту Свободи, у напрямку пл. Дружби Народів ми зустрічаємо сквер імені Томаша Гарріґа Масарика, названого на честь першого Президента Чехословаччини (1918—1935).

Посередині площі встановлено пам’ятник Т. Г. Масарику, котрий було відкрито в Ужгороді 23 березня 2002 року. Встановленням пам’ятника президенту Чехословацької республіки, у склад якої свого часу входило і Закарпаття, займався клуб ім. Т. Г. Масарика.

Його бюст із бронзи був встановлений у 2002 році. Але у цього пам’ятника є своя передісторія, бо він був в Ужгороді і раніше. У 1938 р. його демонтували угорці й перевезли у словацьке місто Міхаловце, а потім у Братиславу. 1945-го німці забрали бронзового Масарика до міста Пасау. Після війни пам’ятник повернувся до Чехії. Але його вигляд муляв очі комуністам, тож погруддя знову демонтували. Громадяни заховали його і повернули на п’єдестал лише у 1968 році. Вже як «учасника антикомуністичного заколоту» пам’ятник покарали, переплавивши. І лише 2002-го у сквері біля великого транспортного мосту в Ужгороді встановили новий бюст президента.

У сквері можна провести вільний час читаючи книжку, спостерігаючи за життям міста, а діти мають змогу весело провести час на ігровому майданчику.  Дитячий майданчик у скверику розміщено не випадково, відомо що за життя Томаш Масарик дуже любив дітей. Відтак сквер облаштований, ростуть гарні квіти та дерева сакури.

 

Аудіо-версію даного тексту можна завантажити тут:

19. Сквер Масарика