< Discover Uzhhorod | 23. Альпінарій

23. Альпінарій

23. Альпінарій

 

Зупинившись на розі площі Поштової та вул. Жупанатської ми побачимо оригінальний скверик-альпінарій, що розташувався під будівлею колишнього жупанату в районі історичного центру Ужгорода.

Альпінарій покритий природними залишками вулканічних порід, з яких складаються ужгородські гори. Біля стіни, на верхній терасі викладена штучна гора з брил жовтуватого вапняку. З гори бере початок потік. Спадаючи каскадами по кам’яному руслу, він тече в поглиблення у скелі, а звідти на нижню терасу в невеличке озерце, яке своїми берегами нагадує обриси давньої Угорщини.

Колись, у це озеро кидали копійки, підтримуючи стару традицію мандрівників і туристів, і в сонячний день вода грала яскравими відблисками.

Тут ростуть екзотичні рослини: тис, самшит, туя, ялівець, ялина, береза, різноманітні кущі та інші рослини.

По центру парку, коло водойми, розташовано скульптурну композицію найвідоміших закарпатських художників, засновників закарпатської школи живопису Альберта Ерделі та Йосипа Бокшая. Бронзовий пам’ятник був встановлений у 1999 році на честь Дня міста.

Ще на початку ХХ сторіччя в 1928 році, у верхній частині альпінарію був встановлений бюст Адольфа Добрянського. Бюст простояв до 1939 року, коли в ніч з 22 на 23 травня група міщан, налаштованих проти угорців, демонтувала пам’ятник і кинула його в річку Уж.

Сьогодні, це улюблене місце для відпочинку жителів та гостей міста.

 

Аудіо-версію даного тексту можна завантажити тут:

23. Альпінарій