< Discover Uzhhorod | 9. Закарпатський музей архітектури та побуту – скансен

9. Закарпатський музей архітектури та побуту – скансен

9. Закарпатський музей архітектури та побуту – скансен

 

Він розташований на самому кінці Капітульної вулиці, притулившись до фортеці, на площі 4 га. Один із перших музеїв архітектури (скансенів) в Україні – номер 9 у Вашому путівнику – це Закарпатський музей народної архітектури і побуту, музей під відкритим небом. Він немов доповнює замок, своєю присутністю, щоб уявити, яким чином могло бути розташоване старе село в околицях замку.

Протягом п‘яти років (1965-1970) сюди з усіх куточків Закарпаття було завезено і встановлено понад 20 різних житлових, громадських, господарських і культових споруд та велику кількість предметів традиційної народної архітектури. Увесь комплекс задуманий так, щоб одночасно представити як народну архітектуру краю в цілому, так і планування одного села. На найвищому місці стоїть унікальна дерев‘яна церква святого архангела Михайла побудована в 1777 році в с. Шелестово. А на схилах, вздовж звивистої вулиці, розміщені житлово-господарські комплекси українського, словацького, угорського й румунського населення краю. Головна родзинка музею, це те, що ці будинки з різних районів Закарпаття розташовані так, як ці райони, розміщені на території краю.

Музей працює щоденно з 9:00 до 18:00 години, вівторок — вихідний. Ви також можете замовити окрему екскурсію по території музею в касі, при вході.

А тепер давайте повернемося до центру міста Ужгород, та пройдемо по вул. Капітульній,  позначеній номером 10 у Вашому путівнику.

 

Аудіо-версію даного тексту можна завантажити тут:

9. Закарпатський музей архітектури та побуту – скансен