< Discover Uzhhorod | 25. Зелений базар

25. Зелений базар

25. Зелений базар

 

Традиційний сільськогосподарський ринок міста Ужгород, знаходиться на площі Корятовича. Це одна із найдавніших площ Ужгорода, де щорічно збиралися ярмарки. Перша її назва – Галькова. Сьогоднішня назва пл. Корятовича, в честь подільського князя Федора Корятовича, що у свій час жив у місті Мукачеве. Зараз площа наповнена численними магазинами.

На території ринку, можна придбати продукцію селян, сільськогосподарських підприємств, фермерів з околиць Ужгорода та окремих районів Закарпатської області. Саме тут продаються ранні овочі, ягоди, фрукти, горіхи, мед, тощо. Традиційно сюди ходять жителі міста на закупи свіжої зелені, м’ясної продукції знаючи виробників, спілкуючись з ними та обмінюючись новинами.

Тут можна одночасно почути і різноманітні діалекти, на яких говорять місцеві жителі, спілкування угорською, словацькою, ромською мовами. Звісно і англійською, адже сюди часто заходять туристи, щоб побачити, як та чим реально живуть люди у сільській місцевості, а також придбати собі гастрономічні сувеніри з міста Ужгород: закарпатський мед, червоний угорський солодкий перець – паприку, сушені білі гриби, сир з овечого молока – бринзу, сушені ядра грецьких горіхів.

А ми з Вами прощаємось і бажаємо Вам приємного перебування у нашому улюбленому Ужгороді!

 

Аудіо-версію даного тексту можна завантажити тут:

25. Зелений базар