< Discover Uzhhorod | Ужгородський кафедральний собор

Ужгородський кафедральний собор

Деталі

Коли ви підніматиметеся до Ужгородського замку, вас неодмінно захопить і вразить величний Ужгородський кафедральний собор. Закладка собору відбулася у 1640 році. У 1644 році будівництво було майже закінчене, але цьому перешкодила війна між Трансільванією та Австрією. Під час війни нові будівлі були пошкоджені, і тільки в 1646 році будівництво собору завершилося, після чого сюди була переведена єзуїтська колегія з міста Гуменного (Словаччина) — родинного маєтку графів Другетів.

Інтер’єр собору оформлений у стилі Рококо. Розпис всередині собору на початку XX століття в стилі пізнього Бароко було виконане художником Йосипом Бокшаєм (1891-1975). Частково збереглися фрагменти автентичного малюнку XVIII століття.

Важливе місце у загальному вигляді собору посідає чотириколонний портик коринфського ордеру. Центральний неф перекритий напів-циркульними склепіннями. У лівій башті встановлений величезний дзвін «Іван» вагою одна тонна, а в правій — тритонний дзвін.

Тут справді неймовірна енергетика, історичний центр Ужгорода, а поруч розташувалися милі кав’ярні з найкращою кавою в Україні.

Контакти

Телефони:
+38 (0312) 61-35-52

Адреса:
м.Ужгород, вул. Капітульна, 9

Корзина

Кількість: Збудувати