< Discover Uzhhorod | Ужгородський замок

Ужгородський замок

Деталі

Ужгородський замок — це історія, легенда, містика, скульптури, музей, чудове місце для фотографій, а також любовної романтики. Вперше Вперше про нього згадується у Х столітті. Фортифікаційна споруда архітектурних стилів — Ренесанс та Бароко — розташувалася поруч із центром міста, по вулиці Капітульній.

Підніміться на Замкову гору, роздивіться скульптури і зробіть знімки, споглядайте Ужгород з висоти замкових руїн. До речі, тут є милі лавиці для закоханих і суцільної романтики!

У палаці працює краєзнавчий музей, де діють постійні експозиції, які показують історію, культуру, війну, побут, традиції і загалом життя. А ось унікальна “Кімната тортур” та потаємні лабіринти демонструють захопливу і криваву історію Ужгородського замку. Історики кажуть, що вперше в Україні кімнату тортур «відновлено» саме на тому місці, де вона діяла понад 4 століття тому. В Угорській державі спеціально відведені катівні діяли лише у двох замках — нині Ужгородському та в Егерському. Також тут відчинена дегустаційна зала зі справжньою винною пивницею, яка на цьому ж місці існувала кілька століть тому. Закарпатське вино органічно доповнить насичену програму перебування у замку.

Є також легенда, що повертає нас у XVII століття коли ним володів граф Другет. У нього була дочка. Один з сусідніх воєвод вирішив захопити Ужгородський замок і щоб дізнатися, як це зробити, переодягнувся незнайомцем. Він випадково познайомився з дочкою Другета. Вони покохали одне одного, і дівчина розповіла всі таємниці замку, в тому числі, і про потаємний хід, про який знали тільки в її родині. Довідавшись про це, батько наказав живцем замурувати дочку в стіні замку, а воєводу — стратити. З того часу опівночі в замку з’являється привид дівчини (так звана Біла Діва), яка шукає свого коханого, а з першими півнями зникає.

Дні безкоштовного обслуговування відвідувачів музею: 9 травня – день відкритих дверей для ветеранів другої світової війни з сім’ями, Міжнародний день музеїв – день відкритих дверей, 1 червня – День захисту дітей (разом із батьками).

Контакти

Телефони:
+38 (0312) 61-46-09

Адреса:
м.Ужгород, вул. Капітульна, 33

Корзина

Кількість: Збудувати